Navigace

Jeanneau 64 OW - 3 + 1 cab. Balladeer

od společnosti Adriatic Sailing

Termín: Nebyl zvolen žádný termín Zvolit jiný termín
Počet kabin:3
Cestujících:10
Rok výroby:2015
Délka lodi:20.1m

Klimatizace, Kotva, Kotva s řetězem, Autopilot, Barometr, Koupací platforma, Nabíječka baterií, Bilge alarm, Bildge čerpadlo – elektrické, Bildge čerpadlo – mechanické, Bimini, Dalekohled, Bluetooth přehrávač, Muringový hák, Bocmanská sedačka (Bosun´s chair safe seat), Bow thruster, Plovoucí dýmovnice, Chorvatská vlajka, Polštáře do kokpitu, Lednička v kokpitě, Stoleček v kokpitě, Venkovní sprcha na zádi, Kávovar, Kompas, Stanice DSC, Palubní kartáč, Nafukovací člun s přívěsným motorem, Myčka nádobí, Nafukovací kolo, Sušička, Echolot/Hloubkoměr, Elektrické WC, Elektrické navijáky/vinšny, Nouzová kormidelní páka, Fendry, Ploutve, Hasící přístroj, Lékárnička, Rybářské vybavení, Plovoucí světlo, Mlhový roh, Mrazák, Trychtýř na palivo, GPS mapový plotter, Lodní můstek / lávka, Generátor, Fén, Ruční kompas, Topení, Záchranná podkova, Výrobník ledu, Vnitřní reproduktory, Invertor, Kanistr na naftu, Nafukovací člun Jet, Záchranné pásy (bezpečnostní harnesy), Záchranné vesty, Záchranný člun, Potápėčské brýle a šnorchl, Počítadlo motohodin, Námořní mapy, Navigační set, Venkovní reproduktory, Trouba, Visací zámek, pilotní kniha, plastový kýbl, Zásuvka 220V, 12V, Zásuvky 12V, Pumpa, Radar, Radarový odražeč, Lednička, Sada na opravu nafukovacího člunu, Bezpečnostní vybavení, Stůl v salónu, El. přípojka 220 V, Elektrický kabel, Šnorchlovací vybavení, Rezervní kotva ( Auxiliary anchor), Náhradní díly, Rychloměr (Speed log), Spinnakrový peň, Houba, Sprayhood, Stand up paddle (SUP), Koupací žebřík, TV, Týkový kokpit, Týková paluba, Týková sedadla v kokpitě, Teploměr, Svítilna, Tridata, USB socket, VHF rádio, Pračka, Bojler, Hadice na vodu, Vodní lyže, Watermaker – Odsolovač vody, Kliky na vinšny, Wind instrument/Anemometer, Windsurf, Wine cooler, Wire (shroud) cutter, Lodní dokumenty.

Počet kabin3
Počet lůžek10
Rok výroby2015
Rozměry5.4m x 20.1m
Ponor2.95m
Toalety4
Gennaker 200,00 €
Vodní skútr 1.900,00 €
Kajak 150,00 €
Kamera 50,00 €
Kamera 70,00 €
Karaoke & disco ball set 125,00 €
Kneeboard 100,00 €
Plážové ručníky 5,00 €
Seabob 1.200,00 €
Spinnaker 180,00 €
Wakeboard 100,00 €

Chorvatsko

Chorvatsko je velmi oblíbenou prázdninovou destinací nejen pro Čechy. Co všechno je na této zemi specifické a zajímavé a které praktické tipy byste měli před dovolenou znát?

Chorvatsko

Doprava do Chorvatska

Do Chorvatska můžete cestovat pohodlně letecky. Ale současně i dráž, proto řada lidí volí vlastní přepravu osobním automobilem. Jadranské pobřeží je dobře dostupné.

Autem překlenete cca 1000 km za asi 11 hodin. Tradiční trasou je ta přes Rakousko a Slovinsko, někteří řidiči jezdí i přes Slovensko a Maďarsko, vyplatí se to hlavně cestovatelům z Moravy.

Do Chorvatska se dá dojet i autobusem, což platí hlavně pro ty, kteří na dovolenou mají velmi omezený rozpočet, jedná se o nejlevnější alternativu. Cestu autobusem můžete realizovat na vlastní pěst i s cestovní kanceláří. Využít se dá také doprava vlakem.

Potřebné doklady

V zásadě je jedno, jestli budete mít občanský průkaz nebo platný pas. Do Chorvatska pas nepotřebujete, stačí občanský průkaz. Chorvatsko sice oficiálně není členem Schengenského prostoru, pravidla pro něj ale platí stejná jako pro většinu evropských destinací.

Ale pozor, vlastní občanský průkaz musí mít dítě. Nestačí nechat si ho vepsat do pasu rodiče, jako tomu bylo v minulosti. Jestliže cestujete s mladším potomkem, kterému ještě nebylo 15 let, je nutné na tuto skutečnost pamatovat. A to pozor, vyřízení dokladu může trvat až 30 dní. Počítáte-li s na dovolenou s dítětem, je potřeba začít formality zařizovat včas.

Ceny a měna

Do Chorvatska se dá vyrazit „nalehko“. Konzervy a doma nasmažené řízky už jsou zřejmě definitivně minulostí. Na Jadranu lze pořídit základní potraviny za obdobné ceny jako v tuzemsku.

Platí to ale zejména v supermarketech, jejichž nabídka je v zásadě rovněž obdobná jako doma. V turistických letoviscích už jsou ceny poněkud více nadsazené. Obdobně je tomu i v restauracích. Platit můžete bez problémů i kartou, pokud si nestihnete vyměnit hotovost. V Chorvatsku se platí kunami. Bez větších problémů ale budete schopni v Chorvatsku využít i placení eurem, pokud jste si vyměnili na předchozí dovolené a peníze vám zbyly.

Počasí aneb kdy do Chorvatska

Podnebí v Chorvatsku lze charakterizovat jako mírné. Léta jsou teplá, průměrné teploty se zde pohybují v průběhu července a srpna okolo 30 °C. První turisté tak do této země míří již v květnu, kdy ještě není takové horko. Počasí a konkrétní teploty se samozřejmě liší napříč různými lokalitami. Na jihu je tepleji, kdežto sever je studenější.

Vnitrozemí se častěji potýká se srážkami. Pobřežním oblastem se většinou vyhýbají. Dle dostupných statistik je léto obdobím, které se vyznačuje nejnižším úhrnem srážek.

Za čím vyrazit a kam

Pokud pomineme koupání a relaxování na pláži, jednoznačnou doménou Chorvatska jsou vodní sporty, především jachtaření. Je to dáno zejména členitostí chorvatského pobřeží. K dnešnímu dni tak najdete na různých místech hned 45 jachtařských přístavů (marin). Vyberte si třeba tu na Hvaru či v Korčule.

Dostupná zázemí je velmi dobré, ve většině narazíte na možnost si loď najmout, velmi četné jsou i jachtařské školy. Pomyslnou branou do světa jachtaření bývá někdy nazýván Zadar. Mimo četných zátok tu návštěvníky uchvacuje taktéž neporušená příroda.

Dubrovníku se právem přezdívá nejkrásnější město na Jadranu. A zamilovali si ho jednoznačně i jachtaři. Většina jachtařů pak volí obligátní trasu z Dubrovníku do Splitu (či opačně). Celá trasa zabere přibližně dvě hodiny, takže si můžete podle potřeby dělat přestávky a v jednotlivých zastávkách si prohlédnout krásy Chorvatska z bezprostřední blízkosti.

Pokud vám to dovolí čas, rozhodně zkušení jachtaři doporučují začít v Zadaru a vydat se na jih do Kotoru.

Online podpora Ing. Martin Wolf

Nevíte si rady? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s jakoukoliv otázkou nebo dotazem.