Navigace

Bavaria Cruiser 41S Major Tom

od společnosti Aquatoria Yachting

Termín: Nebyl zvolen žádný termín Zvolit jiný termín
Počet kabin:3
Cestujících:8
Rok výroby:2017
Délka lodi:12.35m

Autopilot, Dinghy, Chart plotter, Bimini, Heating, Radio-CD player, Sprayhood, Wi-Fi & Internet, Inverter, Refrigerator, Teak Cockpit.

Počet kabin3
Počet lůžek8
Rok výroby2017
Rozměry3.96m x 12.35m
Ponor2.4m
Toalety2
Comfort package regatta simple includes: - wifi unlimited - welcome drink - yacht damage waiver (10% of regatta deposit should be paid only)  580,00 €
Boat hook(automatic mooring hook hook & moor - per piece; (obligatory additional deposit 100€ in case of deposit insurance or damage waiver; order in advance due to limited quantity of equipment ) 30,00 €
Gennaker + 300€ deposit 180,00 €
Non-standard check-out must be reported no later than 24 hours before non-standart check-in-out. otherwise the service can be denied. 150,00 €
Hostess + food (only on request) 180,00 €
Pets on board 150,00 €
Late check-out (on request only) 100,00 €
Set of any 2 additioanal sails (gennaker(s), spinnaker) 300,00 €
Special regatta package (includes: - regatta registration assistance - restaurant reservation - buoys - regatta racing flags - sound system (set of 2 active speakers on tripods. total power 1500 watts) 1.800,00 €
Comfort package cruise includes: - priority check-in from 13:00-15:00 - wifi unlimited - welcome drink - yacht damage compensation (no deposit for the yacht) 290,00 €
Sleep over after check out (early check-in-late check-out is not included) 180,00 €
Filling in the crew list 20,00 €
Railing net 100,00 €
Gennaker (2022) - deposit 300 € 200,00 €
Deposit for regatta 7.000,00 €
Non-standard check-in must be reported no later than 24 hours before non-standart check-in-out. otherwise the service can be denied. 100,00 €
Hammock (limited quantity, on request) 30,00 €
Race preparation: removing anchor(on request),bimini and sprayhood fabric constructions, bimini inox constructions (on request), sun tent fabric constructions, cockpit table, dinghy, outboard engine, deck cushions, setting a spinnaker boom 150,00 €
Technician-on request only 200,00 €
Stand up paddle (sup) 120,00 €
Tranist log (croatian vat, permit, final cleaning, diver, gas, bed linen, check-in, and check-out service, basic package for toilet and kitchen, set of towels for each crew member) 220,00 €
Skipper + food - on request only, external service provider, direct billing 200,00 €
Sound equipment ((set of 2 active speakers on tripods. total power 1500 watts, smartphone connection) 500,00 €
Seabob f5s 1.200,00 €
Early boarding-check-in - from 11:00-13:00, on request only 150,00 €
Spinnaker - spinnaker boom karbon 2017, deposit 300 eur 250,00 €
Inflatable life jacket per piece 20,00 €
Extra cleaning 190,00 €
Outboard engine 70,00 €
Comfort package regatta premium plus includes: - wifi unlimited - welcome drink - yacht damage waiver (10% of regatta deposit should be paid only)* -no deposit for gennaker 690,00 €
Touristic tax 1,40 €
Extra towel 5,00 €
Extra bedlinen per set 10,00 €
Extra cleaning 250,00 €
Extra diving (obligatory for all days checkout except friday 17-19h & saturday 8-9 am) 55,00 €

Chorvatsko

Chorvatsko je velmi oblíbenou prázdninovou destinací nejen pro Čechy. Co všechno je na této zemi specifické a zajímavé a které praktické tipy byste měli před dovolenou znát?

Chorvatsko

Doprava do Chorvatska

Do Chorvatska můžete cestovat pohodlně letecky. Ale současně i dráž, proto řada lidí volí vlastní přepravu osobním automobilem. Jadranské pobřeží je dobře dostupné.

Autem zvládnete cca 1000 km za zhruba 11 hodin. Tradiční trasou je ta přes Rakousko a Slovinsko, někteří řidiči jezdí i přes Slovensko a Maďarsko, vyplatí se to hlavně cestovatelům z Moravy.

Do Chorvatska se dá dojet i autobusem, což platí hlavně pro ty, kteří na dovolenou mají velmi omezený rozpočet, jedná se o nejlevnější alternativu. Cestu autobusem můžete realizovat na vlastní pěst i s cestovní kanceláří. Využít se dá také doprava vlakem.

Potřebné doklady

V zásadě je jedno, jestli budete mít občanský průkaz nebo platný pas. Do Chorvatska pas nepotřebujete, stačí občanský průkaz. Chorvatsko sice oficiálně není členem Schengenského prostoru, pravidla pro něj ale platí stejná jako pro většinu evropských destinací.

Ale pozor, vlastní občanský průkaz musí mít dítě. Nestačí nechat si ho vepsat do pasu rodiče, jako tomu bylo v minulosti. Jestliže cestujete s mladším potomkem, kterému ještě nebylo 15 let, je nutné na tuto skutečnost pamatovat. A to pozor, vyřízení dokladu může trvat až 30 dní. Počítáte-li s na dovolenou s dítětem, je potřeba začít formality zařizovat včas.

Ceny a měna

Do Chorvatska se dá vyrazit „nalehko“. Konzervy a doma nasmažené řízky už jsou zřejmě definitivně minulostí. Na Jadranu lze pořídit základní potraviny za obdobné ceny jako v tuzemsku.

Platí to ale zejména v supermarketech, jejichž nabídka je v zásadě rovněž obdobná jako doma. V turistických letoviscích už jsou ceny poněkud více nadsazené. Obdobně je tomu i v restauracích. Platit můžete bez problémů i kartou, pokud si nestihnete vyměnit hotovost. V Chorvatsku se platí eurem. Platební karty jsou akceptovány v podstatě všude.

Počasí aneb kdy do Chorvatska

Podnebí v Chorvatsku lze charakterizovat jako mírné. Léta jsou teplá, průměrné teploty se zde pohybují v průběhu července a srpna okolo 30 °C. První turisté tak do této země míří již v květnu, kdy ještě není takové horko. Počasí a konkrétní teploty se samozřejmě liší napříč různými lokalitami. Na jihu je tepleji, kdežto sever je studenější.

Vnitrozemí se častěji potýká se srážkami. Pobřežním oblastem se většinou vyhýbají. Dle dostupných statistik je léto obdobím, které se vyznačuje nejnižším úhrnem srážek.

Za čím vyrazit a kam

Pokud pomineme koupání a relaxování na pláži, jednoznačnou doménou Chorvatska jsou vodní sporty, především jachtaření. Je to dáno zejména členitostí chorvatského pobřeží. K dnešnímu dni tak najdete na různých místech hned 45 jachtařských přístavů (marin). Vyberte si třeba tu na Hvaru či v Korčule.

Dostupná zázemí je velmi dobré, ve většině narazíte na možnost si loď najmout, velmi četné jsou i jachtařské školy. Pomyslnou branou do světa jachtaření bývá někdy nazýván Zadar. Mimo četných zátok tu návštěvníky uchvacuje taktéž neporušená příroda.

Dubrovníku se právem přezdívá nejkrásnější město na Jadranu. A zamilovali si ho jednoznačně i jachtaři. Většina jachtařů pak volí obligátní trasu z Dubrovníku do Splitu (či opačně). Celá trasa zabere přibližně dvě hodiny, takže si můžete podle potřeby dělat přestávky a v jednotlivých zastávkách si prohlédnout krásy Chorvatska z bezprostřední blízkosti.

Pokud vám to dovolí čas, rozhodně zkušení jachtaři doporučují začít v Zadaru a vydat se na jih do Kotoru.

Online podpora Ing. Martin Wolf

Nevíte si rady? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s jakoukoliv otázkou nebo dotazem.

Zrušit