Navigace

Pronájem lodí Itálie

Itálie je stále jednou z nejatraktivnějších turistických destinací, která i v dnešní době láká turisty z celého světa. Na své si zde totiž přijde každý! Výjimkou nejsou ani lidé, kteří touží strávit svou dovolenou na lodi. Mohou tak učinit na jachtě s kapitánem, ale stejně tak mají příležitost, aby během dovolené získali vlastní kapitánský průkaz.

Vyhledat nabídky
Pronájem lodí Itálie

Itálie disponuje nejdelším mořským pobřežím v Evropě

Itálie je zemí pro „mořeplavce“ zaslíbenou již z toho prostého důvodu, že žádný jiný evropský stát se nemůže pochlubit delším mořským pobřežím. To italské měří skoro 8 000 kilometrů a omývá je Jaderské, Jónské, Ligurské, Středozemní a Tyrhénské moře. Kromě písčitých pláží lze obdivovat i skalní zátoky, které potěší duši každého romantika.  Řada těchto pláží se navíc může honosit takzvanou Modrou vlajkou, což je oficiální potvrzení jejich kvality a čistoty. Z italských přístavů se běžně vyplouvá na poutavé plavby podle pobřeží, přičemž je vždy co obdivovat.

Počasí v Itálii je odlišné podle regionů

Počasí má zpravidla zásadní vliv na to, jestli se dovolená vydaří. Itálie v tomto ohledu nepředstavuje výjimku. Zásluhou výškových rozdílů je podnebí v různých oblastech Itálie odlišné. Chladnější je v Pádské nížině a v Alpách. V oblasti Jaderského moře pak bývají tužší zimy zásluhou větru bora, jenž zemi ochlazuje. V létě je ale i zde velmi příjemné teplo. Pro západní pobřeží jsou charakteristické mírné zimy, teplá léta a dostatečné množství srážek. V jižní Itálii panuje středomořské podnebí s horkými suchými léty a mírnou deštivou zimou. Podobné počasí vládne i na Sicílii a Sardinii. Přímořská letoviska jsou nejvíce naplněna během července a srpna, rovněž červen a září je ale možné pokládat za pro milovníky moře přívětivé měsíce. V letních měsících se teplota vody v moři pohybuje běžně kolem 25 °C.

Na cestu do Itálie postačí platný občanský průkaz

Protože je Itálie členem Evropské unie, čeští turisté nepotřebují ke vstupu do této země pas, ale vystačí si s platným občanským průkazem. V dřívějších dobách platilo, že pokud bylo dítě zapsané v pasu dospělého, mohlo s ním cestovat bez dokladů. Dnes již je nutné, aby měly děti vlastní cestovní doklady. Pro cestu do Itálie je nutný takzvaný dětský občanský průkaz.

Milovníci gastronomie si v Itálii přijdou na své

Itálie je vysněnou destinací i pro milovníky gastronomie, protože jídlo se zde připravuje pouze z prvotřídních surovin a jeho konzumace je obřadem, který představuje významnou součást dne. V každém z regionu si lze pochutnat na tamním specifickém typu kuchyně, který s ostatními italskými regiony spojují typické přísady, k nimž patří rajčata, sýry, bazalka nebo olivový olej nejvyšší kvality. Tyto výborné pokrmy je možné zapít světoznámým likérem limoncello, jenž je připravován z obrovských citronů.

Tip na příjemně strávenou dovolenou na moři

Dovolená na jachtě je dnes populární především díky tomu, že lze jejím prostřednictvím získat na moři pocit naprosté svobody. Jedná se o jakýsi vrchol dobrodružství, který může nabídnout dnešní moderní doba. Turista v jejím průběhu navíc pozná mnoho nádherných zátok, romantických ostrůvků a starobylých přístavů. Oblíbenou destinaci představuje Benátská laguna, kde lze plout na riviéru Po nebo do Brenta. Hříchem by bylo nepoznat krásná městečka na pobřeží. Brentským kanálem je možné plout až do starodávné Padovy a zde obdivovat nejstarší botanickou zahradu v Evropě nebo románskou baziliku svatého Antonína. Turisté by měli mít na paměti, že zde jsou poněkud jinak značeny plavební dráhy v porovnání s jinými destinacemi. Mimo značené trasy je potom velmi mělko, kdy hloubka nezřídka bývá pouhých půl metru.


Naše další projekty