Navigace

Pronájem lodí Španělsko

Španělsko. Krásná teplá země, která indisponuje nádhernou přírodou, mořem a pobřežími. Díky zdejšímu podnebí a neuvěřitelně dlouhé sezóně se do této poněkud rozlehlé pevniny zamiluje nejeden jachtař.

Vyhledat nabídky
Pronájem lodí Španělsko

Španělsko. Krásná teplá země, která indisponuje nádhernou přírodou, mořem a pobřežími. Díky zdejšímu podnebí a neuvěřitelně dlouhé sezóně se do této poněkud rozlehlé pevniny zamiluje nejeden jachtař. Místo klasického lenošení na pláži si můžete užít netradiční dovolenou na lodi, kterou si můžete nechat zpříjemnit krásným výhledem na ostrovy, kolébáním se na vlnách a výbornými španělskými specialitami. Prostě ideální místo na dovolenou nejen na pobřeží, ale hlavně na moři.

Jakou oblast vybrat?

Jelikož je Španělsko poměrně rozlehlý přímořský stát, má opravdu co nabídnout hlavně milovníkům pobřeží, moří a lodí. Je zde na výběr několik destinací, zejména ostrůvků, které byste určitě při své dovolené vynechat neměli. Proto je asi nejlepší volbou plachtění po nejméně 10 dní, abyste stihli alespoň zlomek ze všech krásných míst Španělských moří. Na své si zde přijdou jak milovníci přírody, kultury a historie, tak i diskoték a podobně.

Mallorka

Rozhodně nejznámější a nejvíce navštěvovaný ostrov mezi jachtaři právě proto, že kombinuje několik hlavních kladů jachtění do jednoho ostrovu, který se skládá z krásných pláží, kultury, měst, přírody a zátok. Také je to vhodné místo pro šnorchlování a objevování podvodní krajiny, protože voda je zde průzračná a plná nejzajímavých živočichů.

Neměli byste váhat u návštěv míst, jako například město Escorta, které vyčnívá hlavně mohutnými horami, nebo národní park Cabrera, který je opravdovou raritou Mallorky.

Menorca

Krásný ostrov, který Vám může nabídnout nespočet krásně čistých pobřeží, zátoky a písečné pláže, na kterých se můžete mezi plavbami bez obav slunit. Jasnou výhodou, hlavně pro jachty, je, že většina těchto nedotčených pláží je dostupná pouze z moře, tudíž se na ně jen tak nějaký turista nedostane.

Kdybyste se rozhodli navštívit tento impozantní ostrov, pak rozhodně nezapomeňte ani na návštěvu míst, jako například Ciutadella, pláže Son Bou, či Maó-Mahón.

Ibiza

Jak jistě všichni víte, Ibiza je ostrov, který žije. Jachtění je zde také krásnou činností a je možné jej spojit s například „party“ na lodi. Pro mladé a energické lidi jej tento ostrov jasnou volbou.

Existuje samozřejmě i několik desítek dalších ostrovů, na které byste si měli brousit zuby.

Počasí

Jak jsem již zmiňovala, ve Španělsku je počasí povětšinou krásně teplé a stálé. Teploty se zde v létě pohybují průměrně okolo 27°C a v zimě kolísají mezi 13 – 17°C. Podnebí se však u některých ostrovů liší.

Například Kanárské ostrovy se nachází v subtropickém pásu, proto je zde minimum srážek a celkově velmi teplé počasí, které doplňuje moře o průměrné teplotě 25°C. Toto však neplatí na Baleárských ostrovech, kde je počasí poněkud proměnlivé. Léta zde jsou teplá a zimy chladné.

Měna

Ve Španělsku se platí Eurem, které je v přepočtu k dubnu roku 2019 cca. 25,5 Kč. Ceny se zde moc od ČR neliší, jako všude, záleží hlavně na destinacích.

Doprava

Španělsko členem EU, tudíž nepotřebujete pas, ale postačí Vám jen občanský průkaz. Výjimkou jsou však nezletilí pod 15 let, kteří pas pro vycestování do různých zemí potřebují.

Do Španělska se můžete dostat hned několika způsoby, avšak nejčastější a nejpohodlnější je let letadlem. Ceny letenek se za jednosměrnou letenku pohybují okolo 3000 Kč.

Pakliže létaní není Vaší nejoblíbenější činností, pak by Vám mohla vyhovovat cesta vlakem, či autobusem. Asi nejdražší variantou je jízda autem, která má však několik výhod, a to hlavně neomezený počet zavazadel a možnost jízdy po Španělsku sám na vlastní pěst. A to nemluvím o tom, že si s sebou na palubu můžete vzít například kajak, či člun.

Ještě váháte při volbě dovolené? Pronájem jachty je skvělou volbou pro dobrodružnou dovolenou, kterou jen tak někdo nezažije. Pakliže se Vám zdá i plachtění až moc obyčejné, není problém zařídit plavbu s kapitánem lodi, či vyřízení vlastního kapitánského průkazu. Toto už zní dost lákavě, že ano?


Naše další projekty