Navigace

Portugalsko

Portugalsko platí za oblíbené dovolenkové destinace. Co všechno byste měli vědět, než se tam vypravíte? Vzdálenost z Prahy je do této přímořské země asi 2 000 km. Cestovat lze letecky nebo autem.

Vyhledat nabídky
Portugalsko

Doprava do Portugalska

Vzdálenost z Prahy je do této přímořské země asi 2 000 km. Cestovat lze letecky nebo autem. Přímá autobusová spojení do této lokality nejsou, z časového hlediska to ostatně není ani reálné. Využít můžete nepřímé spoje vlakové.

Letecká doprava je přirozeně nejrychlejší, ale také nejnákladnější možností. Cesta autem vám zabere cca 27 hodin a zkušení motoristé doporučují hlavně trasu přes Německo, Francii a Španělsko.

Poplatky

Čekat na vás bude mýtné. To se platí ve Francii, ve Španělsku i v samotném Portugalsku. Ve Francii cena závisí na typu vozidla a ujeté vzdálenosti. Ve Španělsku je to podobné, výše mýtného opět závisí hlavně na počtu ujetých kilometrů. V samotném Portugalsku vás výše mýtného přijde cca na 60 EUR, pokud budeme počítat cestu od hranic do Lisabonu.

Portugalská měna a ceny

V Portugalsku se platí eurem. Ceny jsou oproti ČR o něco vyšší, stále ale Portugalsko platí za jednu z nejlevnějších západních zemí. S klidem si tak můžete například potraviny koupit až na místě. Velmi vysoké jsou však ceny pohonných hmot, v průměru o 10 Kč oproti tuzemsku, což platí jak pro benzín, tak pro naftu.

Počasí

Počasí v Portugalsku charakterizuje kontinentální klima, to znamená mírné zimy a horká a suchá léta. Déšť můžete očekávat v období od listopadu do konce března poměrně často. Počasí také charakterizují prudké změny, počítejte s tím, že od Atlantiku se počasí mění nečekaně rychle.

Která místa navštívit

I v Portugalsku se dá jachtařit. Oblíbená centra jsou poblíž Gibraltaru či Algarve. Cestovat s jachtou lze i do Cabo da Roca.

Jachty si můžete půjčit například v Portimao, další oblíbená místa pro půjčení plavidla jsou Vilamoura a Alcantara, případně až v Gibraltaru. Za výhodu této oblasti lze považovat velmi dlouhou sezónu i to, že se stále ještě nejedná o úplně tradiční oblast.


Naše další projekty