Navigace

Pronájem lodí Francie

Pokud neholdujete organizovaným dovoleným ve stylu all inclusive a chcete si vyzkoušet cestování na vlastní pěst, je dovolená ve Francii správnou volbou. Díky velké rozloze a naprosto odlišným podmínkám v různých regionech si Francii užijí milovníci památek, horské turistiky i moře.

Vyhledat nabídky
Pronájem lodí Francie

Pokud neholdujete organizovaným dovoleným ve stylu all inclusive a chcete si vyzkoušet cestování na vlastní pěst, je dovolená ve Francii správnou volbou. Díky velké rozloze  a naprosto odlišným podmínkám v různých regionech si Francii užijí milovníci památek, horské turistiky i moře.

Jak cestovat do Francie

Do Francie můžete cestovat letecky. Let z Prahy do Paříže trvá něco málo přes jednu hodinu Pokud zvolíte nízkonákladové společnosti, počítejte s tím, že s velkou pravděpodobností nebudou přistávat v Paříži, ale na okolních letištích . Další možností e vlak nebo autobus, spoje jezdí často do mnoha destinací. Velmi využívaná je doprava autem, což je výhodný způsob, pokud berete domácí zvíře.

Potřebné doklady a pojištění

Pro české turisty je ve Francii plně dostačující jako doklad občanský průkaz, případně cestovní pas. Na území EU není třeba splňovat žádné další formality. Pokud cestujete s domácím zvířetem, je nezbytné očkování proti vzteklině, mezinárodní pas zvířete a před odjezde potvrzení od veterinárního lékaře. Aktuální podmínky jsou k nalezení na stránkách veterinární správy. Pro české občany je velmi výrazně doporučováno uzavřít i cestovní pojištění. Občanům členského státu EU je sice poskytována zdravotní péče, ale za podmínek platných v daném státě pobytu. A ve Francii jsou doplatky a spoluúčast na zdravotní péči celkem vysoké.

Ubytování ve Francii

Ve Francii si vybere každý podle svého zájmu. Po celé zemi je velmi hustá síť hotelů, kempů nebo tzv. hostinských pokojů. Tyto pokoje mají certifikát. Jedná se tedy o ubytování v soukromí, ale musí splňovat stanovené parametry. Pokud si tedy vyberete ubytování s certifikátem, nejste ponecháni osudu a náladě pana domácího, jak se o vás postará. Pro větší společnost a rodiny s dětmi je výhodnou alternativou pronájem celého domu. Pokud se rozhodnete pro kemp, máte možnost spát buď ve stanu, v obytném autě, případně si pronajmout chatku. Kempy jsou podobně jako hotely klasifikovány pomocí hvězdiček. Toto rozdělení je ve Francii poměrně přísné a počet hvězd skutečně odpovídá kvalitě.

Vnitrostátní doprava 

Francouzi velmi často využívají i na krátké vzdálenosti auta. Přesto zde existuje veřejná doprava městská i dálková. Zejména u autobusových linek v menších obcích je získání jízdního řádu lehce dobrodružné. Vyplatí se zajít do informačního centra, které se nachází snad v každé větší obci. Pokud se zeptáte na autobusové spojení, je třeba být velmi konkrétní ve svých požadavcích a nedat úředníkovi příliš prostoru pro kreativitu. Naproti tomu u vlakových spojení nebývá problém získat jízdní řád i v menších železničních stanicích. Existují také různé slevy, i s těmi by vám měli na nádraží či v informačním centru pomoci, pokud úředníka upozorníte, že o jejich existenci víte.

Kam k moři

Pokud milujete teplo a povalování na pláži, cestou do jižních částí nic nezkazíte. Pro milovníky vodních sportů je však ideální destinací Bretaň, nejzápadnější část Francie. Nejzápadnější část Bretaně se v překladu jmenuje „konec země“ a název vystihuje skutečnost. Zde země opravdu končí a všude kolem je moře. Již při příjezdu na nádraží zaujmou turistu koleje, které končí a na jejich konci jsou umístěny velké nádoby na květiny. Dál se prostě nejede.

Bretaň – ráj milovníků vodních sportů

V Bretani jsou plachetnice v podstatě národním sportem.  Jedná se o region s velmi proměnlivým počasím, často zde prší a vyjasní se i několikrát během jednoho dne. Ale povětrnostní podmínky jsou zde ideální pro plachtění všeho druhu. Je zde spousta škol plachtění pro děti i pro dospělé. Můžete si udělat kurz plachtění a zkusit tak dovolenou prožít aktivně, případně si pronajmout loď i se zkušeným kapitánem a užívat si plavbu. Zdejší moře je záludné zejména velkým odlivem. Je úchvatný a pro suchozemce skoro až neuvěřitelný pohled na moře, které „odešlo“ i několik kilometrů daleko. Tam, kde bylo moře, jsou jen lodě na písčitém dně. A za pár hodin je moře zpátky. Bretaň má i mnoho historických památek a přírodních zajímavostí, takže si zde přijde na své nejen yachtař, ale i jeho doprovod.


Naše další projekty