Navigace

Pronájem lodí Thajsko

Země zaslíbená nebo pouze rozvojový kout Asie? Je otázkou úhlu pohledu, čím je Thajsko více? Pro turisty je určitě zemí plnou možností, která nabízí mnohé možnosti vyžití.

Vyhledat nabídky
Pronájem lodí Thajsko

Země zaslíbená nebo pouze rozvojový kout Asie? Je otázkou úhlu pohledu, čím je Thajsko více? Pro turisty je určitě zemí plnou možností, která nabízí mnohé možnosti vyžití. Jednou z nich je i jachting. Plavba na lodi po blankytně modrém moři s kapitánem, který je úžasným člověkem a společníkem a ví, kam turistu zavést. Moře nabízí nesmírné možnosti od pozorování delfínů a možnost neomezeného koupání přímo z jachty a úchvatného potápění v místech útesů. Je to výzva, díky které může být dovolená v Thajsku ještě zajímavější.

Jachting v Thajsku

Dovolená v Thajsku patří k těm nejvyhledávanějším, což spoustu míst v této zemi přetěžuje, ale právě proto by mnozí turisté možná ocenili pocit svobody. Ten je možné získat při jachtingu. Jachtu si můžete pronajmout a dostat se díky ní i na místa, která jsou velmi málo dostupná suchou nohou, ale přitom patří k těm nejkrásnějším. Přiznejme si, že mnohé pláže a zákoutí strmých útesů jsou po zemi nepřístupná, ale přitom nabízí krásy, které nelze nenavštívit. A v Thajsku jich je velmi mnoho a my jich hned několik můžeme doporučit.

Počasí v Thajsku

Pro každého turistu je počasí velmi důležité a pro jachtaře to platí dvojnásob. Vzhledem k tomu, že se Thajsko nachází v tropech, kde jsou vysoké teploty, ale i vlhkost způsobená vlivem sezónních monzunů, tak existují měsíce, které jsou jachtingu předurčeny. Určitě to mohou být duben a květen, kdy je v Thajsku nejtepleji a teploty dosahují i 35°C. Červen je již o něco složitější, protože začíná deštivější období, které je způsobeno vlivem monzunů, které ovlivňují především východní Thajsko a jeho západní pobřeží. Na druhou stranu i v tomto období je třeba poznamenat, že prší vydatně, ale relativně krátce v noci a teploty jsou stále velmi vysoké. Toto trvá až do října a jachtingu to přímo nebrání, ale znesnadňuje ho to.

Cestování po Thajsku

V případě, že se vydáte na dovolenou do Thajska, tak počítejte s tím, že budete potřebovat cestovní pas. Bez něho Vás do země určitě nepustí. Co se týče platidla, tak ve většině obchodů zaplatíte v místní měně, kterým je 1 baht. Do roku 2017 platilo, že Thajsko bylo zemí zaslíbenou sexuální turistice. Bohužel s možnostmi rostla chuť a začaly se stále více objevovat zprávy o nezletilých prostitutkách, což vedlo k zásahu proti tomuto typu služeb místní vládou. Ani jedna ze zmíněných informací však nijak neovlivnila krásu míst, která lze objevit pouze při dovolené strávené na jachtě. Čtrnáctidenní nebo třítýdenní plavba po širém moři a mnoho zážitků na místech, kam se jen tak někdo nedostane.

Vybrané lokality

Pláž Railay

Vápencové skály, které obklopují pláž Railay v provincii Krabi, předznamenávají dostupnost tohoto místa pouze na lodi. Návštěvnost pláže se právě díky rozvoji jachtingu zvýšila, ale to neznamená, že by ztratila něco ze svých kouzel. Navíc je zde možno absolvovat skvělou thajskou masáž, půjčit si kajak a projet se podél pobřeží. Ale hlavně v noci spatřit západ slunce, který je jeden z nejkrásnějších v Thajsku. Pro fyzicky zdatnější je tu i možnost lezení, na které se vydáte na pláž Phra Nang. Na vaší thajské dovolené na lodi byste určitě neměli toto místo minout.

Similanské ostrovy

Vzhledem ke své poloze jsou Similanské ostrovy turistům přibližně od konce května do října uzavřeny. Také proto je třeba plavbu směřovat do ostatních měsíců v roce. Similanské ostrovy se skládají z 11 ostrůvků, které jsou součástí národního parku. Jde o jednu z nejlepších lokalit pro potápění, protože viditelnost v mnoha místech dosahuje i 30 metrů. Korálové útesy jsou plné ryb, přičemž k vidění jsou velmi často i žraloci, manty, murény nebo mořští koníci. Úplně nejlepším místem je tzv. Richelieu Rock, která je nádhernou podmořskou horou a nabízí neskutečný vhled do hlubin moře.

Zátoka Phang Nga

Phang Nga o rozloze okolo 400 kilometrů čtverečných skrývá velké množství skalních útvarů a vápencových ostrůvků, které vystupují z mělké vody. Některé dosahují výšky i více než 300 metrů. V tomto případě doporučujeme mít na jachtě i kajak, díky kterému budete moci zkoumat různé jeskyně a tunely. Najdeme tady ostrov Ko Tapu, která je thajským ostrovem Jamese Bonda nebo rybářskou vesničku Ko Panyi, která je tvořena mnoha domky, které jsou postaveny na dřevěných nohách přímo na moři.

Ko Lanta

Čtvrtým a posledním místem je ostrov Ko Lanta. Ten je ideální, pokud se plavíte s celou rodinou. Nekonečné pláže na západním pobřeží s pozvolným přístupem k moři jsou bezpečným místem pro koupání i těch nejmenších. I tady je možno se potápět a vidět podvodní svět. V této oblasti doporučujeme zapůjčení skútru a návštěvu jihozápadní části ostrova, kde se nachází národní park.

Jachta je in

Dovolená v Thajsku je v kurzu, ale pokud můžeme radit, pak úplně nejlepší volbou je právě jachting. Loď vás totiž odveze i na místa, kam se běžný turista nedostane. Tuto alternativu si díky nám můžete užít na pronajaté jachtě s kapitánem nebo dokonce samostatně, k čemuž vám pomůžeme, protože zařídíme zisk kapitánského průkazu. Jsme nejlepší volbou a nabízíme full servis pro všechny, kteří chtějí zažít Thajsko na lodi.


Naše další projekty