Navigace

Pronájem lodí Malta

Nádherné zátoky a krásně blankytné moře nabízí jachtařům malé souostroví uprostřed Středozemního moře – Malta. V kombinaci se slunečným podnebím během velké části roku vytváří skvělé předpoklady pro pohodovou dovolenou na lodi.

Vyhledat nabídky
Pronájem lodí Malta

Nádherné zátoky a krásně blankytné moře nabízí jachtařům malé souostroví uprostřed Středozemního moře – Malta. V kombinaci se slunečným podnebím během velké části roku vytváří skvělé předpoklady pro pohodovou dovolenou na lodi.

Souostroví se skládá ze dvou větších obydlených ostrovů (Malta a Gozo), jednoho menšího s jednocifernou populací (Comino) a několika dalších neobydlených. Z letadla vypadají ostrovy maličkaté, ale nabízí toho opravdu hodně. Turisté sem přijíždějí za historickými skvosty od megalitických chrámů po zachovalá středověká města, za pulzujícím nočním životem nebo za divokou přírodou. Malta je směsicí několika kultur – hlavně arabské, africké či britské.

Jachting na Maltě

Pobřeží největšího ostrova Malta je asi 200 kilometrů dlouhé, pobřeží Goza přibližně 50 kilometrů. Na dlouhé putování lodí se proto souostroví příliš nehodí. Pobřeží je kamenité a členité s nespočtem zátok plných bizarních skalních útvarů, v nichž lze s jachtou zastavit. Kotvení v takových místech představuje jeden z nejlepší zážitků, jaký lze na Maltě s lodí zažít. Je možné relaxovat a vychutnávat panenskou přírodu, koupat se či šnorchlovat v průzračném moři, skvělou romantickou atmosféru vytváří večerní západy slunce. Mezi nejznámější takové zátoky patří Blue Lagoon na ostrově Comino nebo Dwejra Bay na Gozu.

Hlavní město Valletta a její okolí disponuje několika přístavy. Centrum města je hojně navštěvované, pyšní se historickým opevněním, spletí malých uliček a bohatým kulturním děním. Také Gozo má své přístaviště ve městě Mgarr. Tento menší ostrov je oproti vyprahlé Maltě zelenější a méně obydlený. I na něm se nachází řada historických památek.

Doprava

Na ostrovy létá z Prahy přímá linka Air Malta. Z letiště k přístavům okolo Valletty jezdí autobus nebo taxi, cesta trvá kolem půl hodiny. Jinak na ostrovech velmi dobře funguje autobusová doprava, vzdálenosti jsou malé, takže se lze rychle dostat kamkoli se zamane. Ke vstupu do země stačí občanský průkaz. Na Maltě se platí eurem a hovoří dvěma jazyky – angličtinou a maltštinou.

Počasí

Hlavní turistická sezona na Maltě probíhá od června do září. Teploty se pohybují kolem 30 stupňů, téměř neprší a teplota moře se v srpnu obvykle vyšplhá na 27 stupňů. Dobrým obdobím pro návštěvu ostrovů je ale i květen nebo říjen a listopad, kdy je stále teplo a výrazně ubývá turistů. V zimě padají teploty pod 15 stupňů a asi třetinu dní proprší.

V létě obvykle vane velmi horký vítr zvaný Sirocco od jihovýchodu (z Afriky). Někdy vane i od severozápadu (z Francie) vítr zvaný Mistral, který naopak příjemně ochlazuje. Přes zimu doufá z tohoto směru už téměř vždy a někdy dokáže i rozbouřit jindy klidné moře.


Naše další projekty