Navigace

Excess 15 FAROS

od společnosti More Yacht Club

Termín: Nebyl zvolen žádný termín Zvolit jiný termín
Počet kabin:8
Cestujících:14
Rok výroby:2023
Délka lodi:14.76m

Autopilot, Dinghy, Chart plotter, Bimini, Generator, Radio-CD player, Wi-Fi & Internet, Electric toilet, Air condition, Ice maker, Refrigerator, Cockpit cushion, Solar panel.

Počet kabin8
Počet lůžek14
Rok výroby2023
Rozměry8.03m x 14.76m
Ponor1.4m
Toalety4
Skipper + provisioning 220,00 €
Outboard engine 0,00 €
Skipper + personal trainer package 350,00 €
Transit log: final cleaning, 1 set of bedlinen and towels-person-week, gas, basic package for toilets and kitchen, check-in and out service, wi-fi package (10gb) 480,00 €
Tourist tax 1,33 €
Seabob f5 1.200,00 €
Chef + provisioning 220,00 €
Safety net catamaran (including installation) 300,00 €
Inflatable life jacket (limited availability) 15,00 €
Early check-in october - may (access to the yacht at 13.00 - available upon request) 150,00 €
Wi-fi package (50gb) 25,00 €
Code 0 (deposit 1000 eur) 500,00 €
Extra towel set (1 big, 1 small) 7,00 €
Stand up paddle board 120,00 €
Transit log catamaran > 45ft 500,00 €
Coffe machine dolce gusto including 10 capsuls 50,00 €
Adrenalin pack 100 - security deposit: 500 eur - booking ( rib 5,6m - 2021 with outboard engine 100 hp, 1 pair of water skis, 1 wake board, 1 tube) 1.800,00 €
Instructional skipper 2.000,00 €
Deposit insurance catamaran over 43ft 400,00 €
Adrenalin pack 75 - security deposit: 500 eur - booking (rib 5m with outboard engine 75 hp, 1 pair of water skis, 1 wake board, 1 tube) 1.600,00 €
Early check-in june - september (access to the yacht at 13.00 - available upon request) 200,00 €
Extra bedlinen - set 12,00 €
Hostess + provisioning 180,00 €

Chorvatsko

Chorvatsko je velmi oblíbenou prázdninovou destinací nejen pro Čechy. Co všechno je na této zemi specifické a zajímavé a které praktické tipy byste měli před dovolenou znát?

Chorvatsko

Doprava do Chorvatska

Do Chorvatska můžete cestovat pohodlně letecky. Ale současně i dráž, proto řada lidí volí vlastní přepravu osobním automobilem. Jadranské pobřeží je dobře dostupné.

Autem zvládnete cca 1000 km za zhruba 11 hodin. Tradiční trasou je ta přes Rakousko a Slovinsko, někteří řidiči jezdí i přes Slovensko a Maďarsko, vyplatí se to hlavně cestovatelům z Moravy.

Do Chorvatska se dá dojet i autobusem, což platí hlavně pro ty, kteří na dovolenou mají velmi omezený rozpočet, jedná se o nejlevnější alternativu. Cestu autobusem můžete realizovat na vlastní pěst i s cestovní kanceláří. Využít se dá také doprava vlakem.

Potřebné doklady

V zásadě je jedno, jestli budete mít občanský průkaz nebo platný pas. Do Chorvatska pas nepotřebujete, stačí občanský průkaz. Chorvatsko sice oficiálně není členem Schengenského prostoru, pravidla pro něj ale platí stejná jako pro většinu evropských destinací.

Ale pozor, vlastní občanský průkaz musí mít dítě. Nestačí nechat si ho vepsat do pasu rodiče, jako tomu bylo v minulosti. Jestliže cestujete s mladším potomkem, kterému ještě nebylo 15 let, je nutné na tuto skutečnost pamatovat. A to pozor, vyřízení dokladu může trvat až 30 dní. Počítáte-li s na dovolenou s dítětem, je potřeba začít formality zařizovat včas.

Ceny a měna

Do Chorvatska se dá vyrazit „nalehko“. Konzervy a doma nasmažené řízky už jsou zřejmě definitivně minulostí. Na Jadranu lze pořídit základní potraviny za obdobné ceny jako v tuzemsku.

Platí to ale zejména v supermarketech, jejichž nabídka je v zásadě rovněž obdobná jako doma. V turistických letoviscích už jsou ceny poněkud více nadsazené. Obdobně je tomu i v restauracích. Platit můžete bez problémů i kartou, pokud si nestihnete vyměnit hotovost. V Chorvatsku se platí eurem. Platební karty jsou akceptovány v podstatě všude.

Počasí aneb kdy do Chorvatska

Podnebí v Chorvatsku lze charakterizovat jako mírné. Léta jsou teplá, průměrné teploty se zde pohybují v průběhu července a srpna okolo 30 °C. První turisté tak do této země míří již v květnu, kdy ještě není takové horko. Počasí a konkrétní teploty se samozřejmě liší napříč různými lokalitami. Na jihu je tepleji, kdežto sever je studenější.

Vnitrozemí se častěji potýká se srážkami. Pobřežním oblastem se většinou vyhýbají. Dle dostupných statistik je léto obdobím, které se vyznačuje nejnižším úhrnem srážek.

Za čím vyrazit a kam

Pokud pomineme koupání a relaxování na pláži, jednoznačnou doménou Chorvatska jsou vodní sporty, především jachtaření. Je to dáno zejména členitostí chorvatského pobřeží. K dnešnímu dni tak najdete na různých místech hned 45 jachtařských přístavů (marin). Vyberte si třeba tu na Hvaru či v Korčule.

Dostupná zázemí je velmi dobré, ve většině narazíte na možnost si loď najmout, velmi četné jsou i jachtařské školy. Pomyslnou branou do světa jachtaření bývá někdy nazýván Zadar. Mimo četných zátok tu návštěvníky uchvacuje taktéž neporušená příroda.

Dubrovníku se právem přezdívá nejkrásnější město na Jadranu. A zamilovali si ho jednoznačně i jachtaři. Většina jachtařů pak volí obligátní trasu z Dubrovníku do Splitu (či opačně). Celá trasa zabere přibližně dvě hodiny, takže si můžete podle potřeby dělat přestávky a v jednotlivých zastávkách si prohlédnout krásy Chorvatska z bezprostřední blízkosti.

Pokud vám to dovolí čas, rozhodně zkušení jachtaři doporučují začít v Zadaru a vydat se na jih do Kotoru.

Online podpora Ing. Martin Wolf

Nevíte si rady? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s jakoukoliv otázkou nebo dotazem.

Zrušit