Navigace

Dufour 56 Exclusive - 4 + 1 cab. Alpina

od společnosti Aquatoria Yachting

Termín: 29.06.2024 - 06.07.2024 Zvolit jiný termín
Počet kabin:4
Cestujících:11
Rok výroby:2019
Délka lodi:17.15m
Bežná cena 9.400,00 Seawolf cena 3.948,00 €
Transit log Na dotaz Cena za osobu na týden 9 112,70 Kč

Sleva 58%

Nezávazně rezervovat loď

Zásuvka 220V, 4listá skládací vrtule, AIS, Klimatizace, Okolité osvětlení, Kotva, Audio sestava, Autopilot, Koupací platforma, Povlečení, Bimini, Odpadní vodní nádrž, Bow thruster, Polštáře do kokpitu, Lednička v kokpitě, Cockpit grill, Venkovní sprcha na zádi, Kompas, Kompletní navigační vybavení, Konvertor 220V/12V, Convertible table in salon, Palubní polštáře, Nafukovací člun, Garáž pro nafukovací člun, Myčka nádobí, Elektrický kotevní vrátek, Elektrické WC, Elektrické navijáky/vinšny, Mrazák, GPS mapový plotter, Plynové vařiče, Generátor, Gennaker-device, Vnitřní reproduktory, Invertor, Mikrovlnná trouba, Mooring Cleats, Venkovní reproduktory, Venkovní polštáře, Lednička, Self tailing vinšna, Dřez, Sprayhood, TV, Týkový kokpit, Týková paluba, Teak table, USB sockets, Podvodní světlo, VHF rádio, Vodní pumpa, Wi-Fi Internet, Wine cooler.

Počet kabin4
Počet lůžek11
Rok výroby2019
Rozměry5.05m x 17.15m
Ponor2.5m
Toalety2
Dalekohled s vestavėným kompasem 40,00 €
Extra povlečení 10,00 €
Gennaker 350,00 €
Hamak 30,00 €
Muringový hák 30,00 €
Kávovar 100,00 €
šnorchlovací vybavení 20,00 €
Sound system 500,00 €
Seabob 1.200,00 €
Bezpečnostní síť 100,00 €
Stand up paddle (sup) 120,00 €
Spací pytel 15,00 €

Z Pirovac – Marina Pirovac
(lat: 43.81516, lon: 15.66752)
dne 29.06.2024.
Google maps

Do Pirovac – Marina Pirovac
(lat: 43.81516, lon: 15.66752)
dne 06.07.2024.
Google maps

Pronájem lodí Chorvatsko

Chorvatsko je velmi oblíbenou prázdninovou destinací nejen pro Čechy. Co všechno je na této zemi specifické a zajímavé a které praktické tipy byste měli před dovolenou znát?

Pronájem lodí Chorvatsko

Doprava do Chorvatska

Do Chorvatska můžete cestovat pohodlně letecky. Ale současně i dráž, proto řada lidí volí vlastní přepravu osobním automobilem. Jadranské pobřeží je dobře dostupné.

Autem zvládnete cca 1000 km za zhruba 11 hodin. Tradiční trasou je ta přes Rakousko a Slovinsko, někteří řidiči jezdí i přes Slovensko a Maďarsko, vyplatí se to hlavně cestovatelům z Moravy.

Do Chorvatska se dá dojet i autobusem, což platí hlavně pro ty, kteří na dovolenou mají velmi omezený rozpočet, jedná se o nejlevnější alternativu. Cestu autobusem můžete realizovat na vlastní pěst i s cestovní kanceláří. Využít se dá také doprava vlakem.

Potřebné doklady

V zásadě je jedno, jestli budete mít občanský průkaz nebo platný pas. Do Chorvatska pas nepotřebujete, stačí občanský průkaz. Chorvatsko sice oficiálně není členem Schengenského prostoru, pravidla pro něj ale platí stejná jako pro většinu evropských destinací.

Ale pozor, vlastní občanský průkaz musí mít dítě. Nestačí nechat si ho vepsat do pasu rodiče, jako tomu bylo v minulosti. Jestliže cestujete s mladším potomkem, kterému ještě nebylo 15 let, je nutné na tuto skutečnost pamatovat. A to pozor, vyřízení dokladu může trvat až 30 dní. Počítáte-li s na dovolenou s dítětem, je potřeba začít formality zařizovat včas.

Ceny a měna

Do Chorvatska se dá vyrazit „nalehko“. Konzervy a doma nasmažené řízky už jsou zřejmě definitivně minulostí. Na Jadranu lze pořídit základní potraviny za obdobné ceny jako v tuzemsku.

Platí to ale zejména v supermarketech, jejichž nabídka je v zásadě rovněž obdobná jako doma. V turistických letoviscích už jsou ceny poněkud více nadsazené. Obdobně je tomu i v restauracích. Platit můžete bez problémů i kartou, pokud si nestihnete vyměnit hotovost. V Chorvatsku se platí eurem. Platební karty jsou akceptovány v podstatě všude.

Počasí aneb kdy do Chorvatska

Podnebí v Chorvatsku lze charakterizovat jako mírné. Léta jsou teplá, průměrné teploty se zde pohybují v průběhu července a srpna okolo 30 °C. První turisté tak do této země míří již v květnu, kdy ještě není takové horko. Počasí a konkrétní teploty se samozřejmě liší napříč různými lokalitami. Na jihu je tepleji, kdežto sever je studenější.

Vnitrozemí se častěji potýká se srážkami. Pobřežním oblastem se většinou vyhýbají. Dle dostupných statistik je léto obdobím, které se vyznačuje nejnižším úhrnem srážek.

Za čím vyrazit a kam

Pokud pomineme koupání a relaxování na pláži, jednoznačnou doménou Chorvatska jsou vodní sporty, především jachtaření. Je to dáno zejména členitostí chorvatského pobřeží. K dnešnímu dni tak najdete na různých místech hned 45 jachtařských přístavů (marin). Vyberte si třeba tu na Hvaru či v Korčule.

Dostupná zázemí je velmi dobré, ve většině narazíte na možnost si loď najmout, velmi četné jsou i jachtařské školy. Pomyslnou branou do světa jachtaření bývá někdy nazýván Zadar. Mimo četných zátok tu návštěvníky uchvacuje taktéž neporušená příroda.

Dubrovníku se právem přezdívá nejkrásnější město na Jadranu. A zamilovali si ho jednoznačně i jachtaři. Většina jachtařů pak volí obligátní trasu z Dubrovníku do Splitu (či opačně). Celá trasa zabere přibližně dvě hodiny, takže si můžete podle potřeby dělat přestávky a v jednotlivých zastávkách si prohlédnout krásy Chorvatska z bezprostřední blízkosti.

Pokud vám to dovolí čas, rozhodně zkušení jachtaři doporučují začít v Zadaru a vydat se na jih do Kotoru.

Online podpora Ing. Martin Wolf

Nevíte si rady? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s jakoukoliv otázkou nebo dotazem.