Navigace

Lagoon 39 - 4 + 2 cab. Vertigo

od společnosti NAS Sailing Center

Termín: Nebyl zvolen žádný termín Zvolit jiný termín
Počet kabin:4
Cestujících:10
Rok výroby:2017
Délka lodi:11.74m

Zásuvka 220V, Kotva Delta, Autopilot, Nabíječka baterií, Bildge čerpadlo – elektrické, Bildge čerpadlo – Mechanické, Bimini, Dalekohled, Odpadní vodní nádrž, Muringový hák, Polštáře do kokpitu, Stoleček v kokpitě, Venkovní sprcha na zádi, Kompas, Nafukovací člun, Nouzový box se světlicemi, Odpichovátko, námořní mapa, Elektrický kotevní vrátek, Ventilátory v kajutách, Nouzová kormidelní páka, FUSION sound system, Fendry, Hasící přístroj, Lékárnička, Flashlight, Mlhový roh, GPS mapový plotter - kokpit, Lodní můstek / lávka, Plynové láhve, Plynové vařiče, Generátor, Ruční kompas, Topení, Kormidelní stanice, Invertor, Kuchyňské potřeby ( kuchyňské zařízení, příbory, LED navigační světla, Lazy bag, Záchranné pásy (bezpečnostní harnesy), Záchranné kolo + světelná bojka, Záchranné vesty, Vyvazovací lana, Navigační (námořní) mapy a námořní příručky, Navigační set, Venkovní reproduktory, Trouba, Pumpa, Radarový odražeč, Rádio s USB, Lednička, Sada na opravu, Servisní baterie, Elektrický kabel, Solární panely, Rezervní kotva ( Auxiliary anchor), Tridata, VHF rádio, Hadice na vodu, Wi-Fi Internet, Vinšna, Kliky na vinšny, Wind instrument/Anemometer.

Počet kabin4
Počet lůžek10
Rok výroby2017
Rozměry6.79m x 11.74m
Ponor1.22m
Toalety4
Extra ručníky 10,00 €
Kajak 100,00 €
Bezpečnostní síť 150,00 €
Stand up paddle (sup) 100,00 €
Přívěsný motor 110,00 €
Přívěsný motor 1 120,00 €
Pøívėsný motor 2 130,00 €

Pronájem lodí Chorvatsko

Chorvatsko je velmi oblíbenou prázdninovou destinací nejen pro Čechy. Co všechno je na této zemi specifické a zajímavé a které praktické tipy byste měli před dovolenou znát?

Pronájem lodí Chorvatsko

Doprava do Chorvatska

Do Chorvatska můžete cestovat pohodlně letecky. Ale současně i dráž, proto řada lidí volí vlastní přepravu osobním automobilem. Jadranské pobřeží je dobře dostupné.

Autem zvládnete cca 1000 km za zhruba 11 hodin. Tradiční trasou je ta přes Rakousko a Slovinsko, někteří řidiči jezdí i přes Slovensko a Maďarsko, vyplatí se to hlavně cestovatelům z Moravy.

Do Chorvatska se dá dojet i autobusem, což platí hlavně pro ty, kteří na dovolenou mají velmi omezený rozpočet, jedná se o nejlevnější alternativu. Cestu autobusem můžete realizovat na vlastní pěst i s cestovní kanceláří. Využít se dá také doprava vlakem.

Potřebné doklady

V zásadě je jedno, jestli budete mít občanský průkaz nebo platný pas. Do Chorvatska pas nepotřebujete, stačí občanský průkaz. Chorvatsko sice oficiálně není členem Schengenského prostoru, pravidla pro něj ale platí stejná jako pro většinu evropských destinací.

Ale pozor, vlastní občanský průkaz musí mít dítě. Nestačí nechat si ho vepsat do pasu rodiče, jako tomu bylo v minulosti. Jestliže cestujete s mladším potomkem, kterému ještě nebylo 15 let, je nutné na tuto skutečnost pamatovat. A to pozor, vyřízení dokladu může trvat až 30 dní. Počítáte-li s na dovolenou s dítětem, je potřeba začít formality zařizovat včas.

Ceny a měna

Do Chorvatska se dá vyrazit „nalehko“. Konzervy a doma nasmažené řízky už jsou zřejmě definitivně minulostí. Na Jadranu lze pořídit základní potraviny za obdobné ceny jako v tuzemsku.

Platí to ale zejména v supermarketech, jejichž nabídka je v zásadě rovněž obdobná jako doma. V turistických letoviscích už jsou ceny poněkud více nadsazené. Obdobně je tomu i v restauracích. Platit můžete bez problémů i kartou, pokud si nestihnete vyměnit hotovost. V Chorvatsku se platí eurem. Platební karty jsou akceptovány v podstatě všude.

Počasí aneb kdy do Chorvatska

Podnebí v Chorvatsku lze charakterizovat jako mírné. Léta jsou teplá, průměrné teploty se zde pohybují v průběhu července a srpna okolo 30 °C. První turisté tak do této země míří již v květnu, kdy ještě není takové horko. Počasí a konkrétní teploty se samozřejmě liší napříč různými lokalitami. Na jihu je tepleji, kdežto sever je studenější.

Vnitrozemí se častěji potýká se srážkami. Pobřežním oblastem se většinou vyhýbají. Dle dostupných statistik je léto obdobím, které se vyznačuje nejnižším úhrnem srážek.

Za čím vyrazit a kam

Pokud pomineme koupání a relaxování na pláži, jednoznačnou doménou Chorvatska jsou vodní sporty, především jachtaření. Je to dáno zejména členitostí chorvatského pobřeží. K dnešnímu dni tak najdete na různých místech hned 45 jachtařských přístavů (marin). Vyberte si třeba tu na Hvaru či v Korčule.

Dostupná zázemí je velmi dobré, ve většině narazíte na možnost si loď najmout, velmi četné jsou i jachtařské školy. Pomyslnou branou do světa jachtaření bývá někdy nazýván Zadar. Mimo četných zátok tu návštěvníky uchvacuje taktéž neporušená příroda.

Dubrovníku se právem přezdívá nejkrásnější město na Jadranu. A zamilovali si ho jednoznačně i jachtaři. Většina jachtařů pak volí obligátní trasu z Dubrovníku do Splitu (či opačně). Celá trasa zabere přibližně dvě hodiny, takže si můžete podle potřeby dělat přestávky a v jednotlivých zastávkách si prohlédnout krásy Chorvatska z bezprostřední blízkosti.

Pokud vám to dovolí čas, rozhodně zkušení jachtaři doporučují začít v Zadaru a vydat se na jih do Kotoru.

Online podpora Ing. Martin Wolf

Nevíte si rady? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s jakoukoliv otázkou nebo dotazem.

Zrušit